Akademie Wagnera – nenaleťte na tento podvod

Podvod nese název Akademie Wagnera
Podvod nese název Akademie Wagnera

Binární opce je označení pro obchodní nástroj, pomocí kterého můžete „vsázet“ na růst nebo pokles cen různých akcií, měn nebo třeba komodit. Pokud budete mít dobrou strategii a pochopíte zákonitosti trhu, můžete na binárním obchodování vydělávat. Některé webové stránky ale slibují obchodní metodu, která i nezkušeným a začínajícím obchodníkům může zajistit stotisícové zisky za velmi krátkou dobu a prakticky bez práce. Dejte si ale pozor, protože se jedná o podvody. Dnes se zaměříme na jeden z nich: Akademii Wagnera.

Nevěřte Akademii Wagnera

Podvod Akademie Wagnera je prakticky stejný, jako podvodný web Abramovičova Akademie. Ten se na internetu objevil před několika týdny a také sliboval vysoké výdělky díky unikátní obchodní metodě na binární opce. V obou případech akademii založil úspěšný obchodník (Vojtěch Wagner a Adam Abramovič), v obou případech je kapacita projektu limitována počtem registrovaných lidí u obou podvodných webů najdete falešné recenze.

Problém je v tom, že Vojtěch Wagner ani Adam Abramovič neexistují. Jejich jména a životní příběhy si podvodníci vymysleli. Dokazují to fotografie údajných obchodníků, které jsou zkopírované z internetové fotobanky. Na internetu se navíc o těchto lidech vůbec nikde nepíše, a to i navzdory tomu, že by měli být multimilionáři a prý pomohli už stovkám Čechů zbohatnout.

Omezený počet registrací je oblíbenou frází podvodníků. Někteří lidé tomu totiž uvěří a rychle se zaregistrují, aniž by si ověřili, zda se nejedná o podvod. U Akademie Wagnera navíc autoři tvrdí, že se musíte zaregistrovat nejpozději do určitého dne. Datum ukončení registrace se každý den mění, zatímco u článku o Vojtěchu Wagnerovi je neustále napsané, že byl zveřejněn před sedmi hodinami. Web tak vypadá aktuálně a důvěryhodně.

Recenze obchodníků, kteří díky Akademii Wagnera zbohatli, jsou také falešné. Web o Vojtěchu Wagnerovi je překladem polské verze, na kterém najdete stejné recenze se stejnými fotografiemi, ale s odlišnými jmény. Na českém webu akademii vychvalují Češi, na polském Poláci. Fotografie těchto obchodníků navíc najdete v internetových fotobankách.

V čem je vlastně podvod?

Položte si jednoduchou otázku: Proč by vám autoři lhali, kdyby jejich obchodní metoda skutečně fungovala? Lidé by přece sami začali projekt doporučovat a volná kapacita by během několika hodin byla pryč. Na Akademii Wagnera ani na jiném podvodu nevyděláte. Podvodníci se jen snaží docílit toho, abyste se zaregistrovali u brokera, se kterým spolupracují.

Obvykle to probíhá tak, že vám po registraci na podvodném webu autoři doporučí brokera, u kterého se budete muset zaregistrovat a vložit k němu peníze. Pak vám poskytnou nějaký obchodní program, který ovšem bude z dlouhodobého hlediska ztrátový. Pokud chcete na binárním obchodování vydělávat, tak se vyvarujte všem webovým stránkám, které slibují rychlé a jednoduché zbohatnutí přes internet.

82% maloobchodních CFD účtů přichází o peníze
U 82% účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

Napsat komentář