Česká národní banka varuje před brokerem Binatex

V polovině května 2017 zveřejnila Česká národní banka upozornění před brokerem Binatex, který umožňuje obchodovat binární opce přes internet. Provozující společnost, která sídlí ve skotském Edinburghu, je licencovaná ruským regulačním úřadem FMRRC. Žádnou významnou evropskou licenci ovšem broker nemá a není registrovaný ani u ČNB, takže nemá povolení poskytovat investiční služby na území Česka. Navzdory tomu má web Binatex český překlad a navíc láká tuzemské obchodníky kontroverzními reklamami na internetu.

Binatex webová stránka brokera
Binatex webová stránka brokera

Binatex – milionové zisky pro každého?

Jméno brokera Binatex se objevilo v několika internetových článcích. V nich úspěšní obchodníci popisovali, jak snadno se dá pomocí binárních opcí zbohatnout. Tyto byli ale vymyšlené, stejně jako údajní milionáři. Podvodné příběhy o tom, jak se člověku bez znalostí a zkušeností podařilo vydělat na binárních opcích milióny, nejsou ostatně ničím novým.

To, že na binárních opcích lze vydělat i bez zkušeností a znalostí, se snaží broker nalhat začátečníkům i na svém oficiálním webu. Na webu Binatex totiž najdete několik recenzí, které jsou podle všeho také jen výmysly. Fotografie obchodníků, kteří tyto recenze údajně napsali, jsou zkopírované z internetových foto-bank.  Na webu se navíc zobrazuje „statistika platformy v reálném čase“, která se ovšem během dne vůbec nemění.

Nejvíce ze všeho ale zaujme kalkulačka výdělků na webu Binatex. Na kalkulačce si můžete vypočítat, kolik peněz si obchodováním vyděláte. Stačí zadat velikost plánované investice a očekávanou dobu obchodování a ihned vám broker vypočítá, jestli si vyděláte na mobil, na auto nebo na dům. To je samozřejmě nesmysl. Pokud budete obchodovat bez vhodné strategie, tak o vložené peníze naopak přijdete. Takto seriózní brokeři nové klienty opravdu nelákají.

Pozor na cvičný demo účet

Varovným signálem by měl být také testovací demo účet, který si na webu Binatex můžete vytvořit. Demo účty jsou jednoznačně velkou výhodou, jelikož umožňuj cvičné obchodování bez rizika. Na cvičném účtu například zjistěte, jestli je vaše obchodní strategie zisková. U Binatexu jsou ovšem podmínky na demo účtu výhodnější než na skutečném účtu, takže jeho používání ztrácí smysl. Uspět na takovém demo účtu je mnohem jednodušší, jenže na to broker vůbec neupozorňuje.

Pokud chcete obchodovat binární opce, dejte si pozor na všechny weby slibující snadné zbohatnutí. Bez důkladné přípravy je vydělávání opravdu obtížné. Broker Binatex je navíc důkazem, jak důležitý je také výběr brokerské společnosti. Nehledejte brokera, který vám nabízí vysoký bonus nebo který vám naslibuje snadné zbohatnutí. Důležitá je důvěryhodnost společnosti. Nic vám totiž nezkomplikuje obchodování víc, než neférové jednání vašeho brokera.

 

76.4% účtů retailových investorů při obchodování s CFD s tímto poskytovatelem přichází o peníze. Měli byste zvážit, zda si můžete dovolit riskovat vysoké riziko ztráty peněz.

Napsat komentář