Jak úspěšně obchodovat u Plus500? Tipy a rady pro začínající obchodníky

Začátky bývají těžké a u online obchodování to platí dvojnásobně. Mnoho lidí se ptá, zda je reálné být u Plus500 „v plusu“. Úspěšné obchodvání u Plus500 je samozřejmě možné, stejně jako u každého spolehlivého brokera. Úspěšné obchodování na internetu není ovšem vůbec jednoduché.  Nevěřte tomu, že můžete zbohatnout obchodováním forexu, když nemáte žádné znalosti a zkušenosti. Proto je před obchodováním se skutečnými penězi důležité začít vzděláváním a vytvářením vhodné obchodní strategie.

Plus500 tipy a rady

Začněte obchodovat na demo účtu. Využijte toho, že broker nabízí bezplatný a časově neomezený cvičný účet a otestujte si platformu nejprve bez rizika. Zjistíte nejen to, jestli vám platforma Plus500 vyhovuje, ale také získáte představu o úspěšnosti vaší strategie.

Na demo účtu Plus500 dostanete do začátku 1 000 000 Kč
Na demo účtu Plus500 dostanete do začátku 1 000 000 Kč
Otevřít demo účet Plus500   
76.4% maloobchodních účtů CFD ztrácí peníze

Neobchodujete bez strategie. Pouhým pohledem do grafu budoucí cenu odhadnete jen stěží. Nebojte se využívat fundamentální analýzu, technickou analýzu grafu a technické indikátory. Pravdou je, že na platformě Plus500 nejsou možnosti analýzy příliš široké, takže možná budete muset využít nějaký externí analytický program.

Dodržujte money management. Ani s dobrou obchodní strategií nevyděláte, pokud nebudete dodržovat bezpečný money management. Stanovte si část kapitálu, která bude představovat maximální hodnotu jedné transakce, aby vám případná série neúspěšných transakcí nevynulovala konto. Velikost každé investice by neměla přesahovat 5 % celkového kapitálu. Stejně tak by součástí money managementu měla být i maximální marže, tj. kolik procent z vašeho konta můžete mít v jednu chvíli celkově zainventovaných. Čím vyšší budete mít kapitál, tím vyšší budou jednotlivé transakce a tudíž i dosažené zisky.

Soustřeďte se na konkrétní instrumenty. Vyberte si několik instrumentů, kterým budete věnovat svoji pozornost. Snažte se o tyto nástroje zajímat a zbytečně se nerozptylujte dalšími instrumenty. Pokud budete jen přepínat mezi jednotlivými instrumenty, nezbude vám čas na nic jiného. Obchodních instrumentů je na platformě přes tisíc, takže určitě bude z čeho vybírat.

Využívejte obchodní příkazy. Na obchodní platformě Plus500 najdete několik příkazů, které složí k automatickému uzavření transakce při dosažení určité ztráty (příkazy Stop Loss, Garantovaný Stop nebo Trailing Stop) nebo určitého zisku (Take Profit). Použití těchto příkazů je vhodné nejen proto, abyste nemuseli nepřetržitě sledovat vývoj cen, ale také pro případ, že dojde k přerušení internetového připojení.

Dodržujte obchodní podmínky. Některé obchodní metody (např. hedging a scalping) broker Plus500 zakazuje. Povoleno není ani používání automatických obchodních systémů. Pokud obchodní smlouvu porušíte, může vám broker obchodní účet zablokovat.

Nikdy zbytečně neriskujte. Ať už obchodujete u jakéhokoliv brokera, vždy hrozí vysoké riziko, že o svůj kapitál můžete přijít. Proto nikdy neobchodujte s penězi, které si nemůžete dovolit ztratit.

76.4% účtů retailových investorů při obchodování s CFD s tímto poskytovatelem přichází o peníze. Měli byste zvážit, zda si můžete dovolit riskovat vysoké riziko ztráty peněz.

Napsat komentář