Je broker Plus500 podvod? Podrobnosti o důvěryhodnosti brokera

Obchodovat forex a dlouhodobě na něm vydělávat není snadné. Vydělávání bude o to komplikovanější, pokud si zvolíte nevhodného brokera. Existuje mnoho brokerských společností, které vás o peníze prakticky okradou. Právě proto by se obchodníci při výběru brokera měli zaměřit zejména na bezpečnost a důvěryhodnost.

Bezpečnost na prvním místě

Broker Plus500 klade na bezpečnost velký důraz. Nevýhodou ovšem je, že broker vytváří tržní ceny sám ve svém vnitřním systému a při obchodování vytváří protistranu klientům. Zjednodušeně řečeno, zisk klienta je ztrátou pro brokera a naopak. U těchto brokerských společností je vždy zvýšené riziko manipulace s transakcemi v neprospěch klienta. O to důležitější je, aby byl broker regulovaný a aby zkušenosti jeho klientů byly pozitivní.

Brokerská společnost Plus500 je regulovaná a na její činnost dohlíží hned několik kontrolních úřadů. Prostředky klientů jsou ze zákona pojištěné proti úpadku brokera a jsou uložené na oddělených účtech od peněz brokera.  Velkou výhodou navíc je, že pokud se váš účet dostane do záporných čísel, nebude po vás broker nic vymáhat a konto vám vynuluje.

Informace vztahující se k ochraně finančních prostředků klientů (web brokera)
Informace vztahující se k ochraně finančních prostředků klientů (web brokera)

Otevřít demo účet Plus500   
76.4% maloobchodních účtů CFD ztrácí peníze

Podvod? Plus500 a povolení ČNB

Plus500 bývá někdy označován jako podvod kvůli tomu, že na konci roku 2009 Česká národní banka upozornila na aktivity brokera. V té době totiž broker poskytoval investiční služby bez potřebné licence. To mimo jiné také znamenalo, že se na vklady klientů nevztahovala možnost náhrady z Garančního fondu obchodníků s cennými papíry. Od té doby se ale mnoho věcí změnilo.

Licence brokera Plus500 na webu ČNB
Licence brokera Plus500 na webu ČNB

Provozovatelem brokera Plus500 je stejnojmenná společnost, která působí prostřednictvím tří dceřiných společností se sídlem na Kypru, v Anglii a v Austrálii. Společnost Plus500UK Limited regulovaná úřadem FCA získala povolení ČNB v červenci 2010. Její sesterská společnost PLUS500CY Limited, která je regulovaná komisí CySEC, má povolení ČNB a NBS od konce roku 2014. Společnost má již proto plné oprávnění pro působení na českém i slovenském trhu.

Plus500 je regulován také NBS
Plus500 je regulován také NBS

Stížnosti na Plus500

Zkušenosti českých klientů a nezávislé recenze brokera Plus500 jsou ve většině případů pozitivní. Navzdory tomu můžete v některých internetových diskuzích narazit na ostrou kritiku brokera Plus500. Stížnosti klientů, které se často týkají ověřování účtu a komplikovaného výběru peněz, ovšem mnohdy pramení z neznalosti obchodních podmínek. Například kritizované ověřování účtu, při kterém broker vyžaduje fotokopie osobních dokumentů, vás čeká u každého regulovaného brokera. Právě proto se před registrací u brokera důkladně seznamte s obchodními podmínkami.

Někteří obchodníci si stěžují, že jim broker neumožňuje výběr nebo jim úplně zrušil účet kvůli porušení obchodní smlouvy (například kvůli nepovolenému scalpingu nebo hedgingu). Problém je v tom, že právě zmíněné skalpování (rychlé otevírání a uzavírání pozic), které broker zakazuje, není v obchodní smlouvě vymezeno. Je tedy otázkou, jak dlouho musí obchodník držet otevřenou pozici, aby jeho obchodování nebylo vyhodnocené jako skalpování.

Broker je kritizován také například kvůli funkci Stop Loss, která má při nepříznivém vývoji trhu automaticky uzavřít obchodní pozici. Obchodníci si sice zvolí, při jaké ztrátě se má obchodní pozice uzavřít, ovšem někdy dochází k nežádoucí prodlevě, kvůli které je konečná ztráta vyšší. Na druhou stranu, broker na to na oficiálním webu upozorňuje. Pokud chcete mít jistotu, že se pozice uzavře přesně na zvolené hodnotě, budete muset použít funkci Garantovaný stop.

Zdroj: Plus500 podvod

76.4% účtů retailových investorů při obchodování s CFD s tímto poskytovatelem přichází o peníze. Měli byste zvážit, zda si můžete dovolit riskovat vysoké riziko ztráty peněz.

Napsat komentář