Plus500 demo účet – testovací účet u brokera plus500.com

Nemáte obchodní strategii, dostatek zkušeností nebo si chcete platformu nejprve nezávazně vyzkoušet?  Pak si můžete aktivovat demo účet, který broker Plus500 bezplatně nabízí. Jedná se o účet, který slouží právě k cvičnému obchodování. Zisky a ztráty na demo účtu jsou pouze fiktivní, takže nemají žádný vliv na vaše peníze na skutečném účtu.

Demo účet u Plus500

Pokud si chcete demo účet u Plus500 založit, stačí vyplnit krátký formulář na oficiálním webu brokera. Žádné peníze vkládat nemusíte. Na cvičném demo účtu budete mít k dispozici virtuální vklad 1 000 000 Kč a veškeré obchodní instrumenty, funkce a nástroje. Pokud se vám na demo účtu Plus500 nebude dařit a o své virtuální peníze přijdete, můžete požádat klientskou podporu (třeba na live chatu) o navýšení prostředků.

Demo účet u brokera Plus500 není časově omezený, takže jej můžete využívat i při obchodování na reálném účtu. Přepínat mezi reálným a cvičným účtem můžete přímo v platformě bez zdlouhavého odhlašování a přihlašování.

Demo účet u Plus500
Demo účet u Plus500

Otevřít demo účet Plus500   
76.4% maloobchodních účtů CFD ztrácí peníze

Tržní ceny, které se zobrazují na demo účtu, jsou stejné jako ceny na reálném účtu. Rozdíl je ale v rychlosti uzavírání transakcí. Transakce na demo účtu se uzavírají okamžitě, zatímco na reálném účtu může docházet mezi zadáním obchodního příkazu a jeho provedením k nežádoucím prodlevám (tzv. skluzy).

Výhody a nevýhody demo účtu

Demo účet simuluje skutečné obchodní podmínky, takže obchodování na demo účtu je prakticky stejné, jako na reálném účtu.  Obchodováním na demo účtu jinými slovy zjistíte, zda je váš obchodní plán ziskový nebo ztrátový. Demo účet u Plus500 ocení nejen začínající obchodníci, kteří se chtějí seznámit s platformou a jednotlivými funkcemi. Pokročilí tradeři mohou na demo účtu testovat různé obchodní strategie, aby při obchodování s reálnými penězi mohli použít tu nejúspěšnější.

Provedení transakce na demo účtu
Provedení transakce na demo účtu

Otevřít demo účet Plus500   
76.4% maloobchodních účtů CFD ztrácí peníze

Demo účet brokerské společnosti Plus500 má ale také několik nevýhod a nedostatků. Tím hlavním je vliv na obchodníkovu psychiku. Obchodování s reálnými penězi totiž vytváří psychický nátlak, kterému by obchodník neměl podlehnout. Sebevědomí získané po sérii úspěšných transakcích nebo strach z neúspěchu totiž může vést k rozhodnutím, které byste jinak neudělali. Proto je při obchodování důležité dodržovat vámi zvolenou strategii.

Další nevýhodou je časová náročnost, která k cvičnému obchodování neodmyslitelně patří. Ano, na demo účtu žádné peníze nevyděláte. Hlavní ale je, že žádné peníze neproděláte a získané zkušenosti vám mohou ušetřit nemalé částky při obchodování na reálném účtu. Právě proto by měl každý, kdo se chystá k online obchodování, začít na demo účtu.

76.4% účtů retailových investorů při obchodování s CFD s tímto poskytovatelem přichází o peníze. Měli byste zvážit, zda si můžete dovolit riskovat vysoké riziko ztráty peněz.

Napsat komentář