Recenze XTB, zkušenosti s brokerem X-TRADE Brokers

Recenze XTB, zkušenosti s brokerem X-TRADE Brokers

V této recenzi se zaměříme na polského brokera XTB (X-Trade Brokers), který v Česku patří mezi nejznámější CFD brokery. Brokerská společnost XTB má více než 10 let zkušeností s poskytování online investičních služeb. Broker podléhá regulacím ČNB a pro případ platební neschopnosti brokera jsou vklady klientů pojištěny až do výše 22 tisíc EUR.

Obchodní platforma a instrumenty

Obchodníci mají na výběr ze dvou základních platforem. Kromě klasické platformy MetaTrader totiž broker poskytuje také platformu xStation. Ta je na rozdíl od MetaTraderu dostupná i ve verzi WebTrader, takže nevyžaduje stahování a instalaci. Obě platformy podporují pokročilou technickou analýzu a existují i ve verzi pro chytré mobilní telefony. Broker umožňuje také sociální obchodování a kopírování ostatních traderů přes platformu xSocial.

Prostřednictvím CFD kontraktů mohou klienti XTB investovat na měnových, komoditních, akciových i dluhopisových trzích. Nabídku aktiv tvoří přes 50 měnových párů, více než dvě desítky akciových indexů, stovky akcí i nejvyhledávanější komodity. Při obchodování s CFD akciemi nebo ETF fondy si broker účtuje komisní poplatek 0.08%, přičemž minimální velikost poplatku je 8$. Kompletní specifikaci instrumentů najdete na webu brokera.

Obchodní platformy brokera XTB
Obchodní platformy brokera XTB

Obchodování u XTB, financování účtů a poplatky

Broker nabízí tři typy účtů: účet Basic s fixními spready, účet Standard s variabilními spready a účet Pro s tržními spready (ECN účet). Minimální velikost vkladu broker nestanovil. Peníze na obchodní účet můžete vložit pomocí bankovního převodu, platebních karet (poplatek 1.39%-1.49%) nebo pomocí služby PayPal. Vklad můžete provést v EUR, USD nebo CZK.

Typologie účtů u společnosti X-TRADE Brokers
Typologie účtů u společnosti X-TRADE Brokers

Minimální velikost transakce je 0.01 lotu (případně 50$). Při obchodování můžete využít finanční páku až 1:200. Spready jsou ve srovnání s konkurencí průměrné a závisí na zvoleném typu účtu. Fixní spready začínají na hodnotě 1.6 pipu, variabilní spready jsou od 1.2 pipů a u ECN účtu mohou být spready dokonce nulové. U některých instrumentů se ovšem nevyhnete komisním poplatkům.

Zdroj: Recenze XTB (X-Trade Brokers) – zkušenosti s XTB, demo, bonus

Výhody pro klienty

V rámci XTB Akademie získají klienti brokera přístup k výukovým materiálům pro začínající i pokročilé obchodníky a k webovým seminářům. Samozřejmostí je také bezplatný demo účet, který není časově omezený a nevyžaduje vklad na reálný účet. Na webu brokera najdete i ekonomický portál xPlus, přehled aktuálních cen, makroekonomický kalendář nebo nástroj Market Screener pro vyhledávání a porovnávání jednotlivých trhů.

Zejména příznivci automatických obchodních systémů ocení službu VPS (Virtual Privat Server), která zajistí trvalé propojení platformy a obchodního serveru. Za tuto službu si broker účtuje poplatek 20USD/15EUR/500CZK. Pokud ovšem zobchodujete více než 10 lotů v kalendářním měsíci, poplatek platit nemusíte.

Zákaznická podpora X-TRADE Brokers

XTB patří mezi největší forexové a CFD brokery na světě a jeho pobočky najdete ve 12 zemích světa. V Česku můžete navštívit pobočku v Praze a na Slovensku v Bratislavě. Broker podporuje češtinu a to nejen na webu, ale také při komunikaci s klienty. Brokera XTB můžete kontaktovat emailem, telefonicky nebo pomocí chatovacího okna na oficiálním webu xtb.com.

82% maloobchodních CFD účtů přichází o peníze
U 82% účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

Napsat komentář