Registrace k Plus500 – návod na založení účtu u brokera Plus500.com

Založení obchodního účtu trvá několik minut a stačí vám k tomu počítač s připojením k internetu. Při registraci si vyberete mezi skutečným a cvičným účtem. Výběr typu účtu ale není zásadní, protože po registraci můžete přepínat mezi oběma účty přímo v platformě. Obchodní účet vytvoříte zadáním emailové adresy a vámi zvoleného hesla.

Registrace u Plus500

Aby vám broker umožnil obchodovat, musíte vyplnit formulář se základními osobními údaji, včetně adresy a data narození. Pravdivost vyplněných údajů si broker Plus500 ověřuje tak, že mu elektronicky zašlete kopie osobních dokumentů. Konkrétně musíte poskytnout kopii platného průkazu (pas, občanský nebo řidičský průkaz) a kopii dokumentu, který potvrdí vaši adresu (účet za plyn, elektřinu, internet nebo například výpis z bankovního účtu). Ověřování obchodních účtů provádí všichni regulovaní brokeři na základě nařízení, které má zabránit praní špinavých peněz.

Kromě osobních informací musíte vyplnit také dotazník ohledně vašich zkušeností s obchodováním a ohledně financování účtu. Pokud na základě dotazníku broker vyhodnotí, že nemáte dostatek zkušeností, upozorní vás na tuto skutečnost a doporučí vám neobchodovat. Pokud se doporučením budete řídit nebo ne, to záleží pouze na vás. Získat zkušenosti ještě před obchodování se skutečnými penězi je ale ve vašem zájmu. Nemá smysl zbytečně riskovat obchodováním bez znalostí a zkušeností.

Registrační formulář u brokera Plus500
Registrační formulář u brokera Plus500

Založit demo účet Plus500   
76.4% maloobchodních účtů CFD ztrácí peníze

Obchodní účty u Plus500

Každý obchodník může kromě svého klasického účtu využívat i cvičný demo účet. Přepínat mezi cvičným a skutečným účtem lze v hlavní nabídce na obchodní platformě. Broker Plus500 neumožňuje vytvoření firemních účtů. Vytvořit si můžete pouze jeden osobní účet. U dodatečných účtů si broker Plus500 vyhrazuje právo k jejich zavření, nicméně po individuální domluvě vám může broker více obchodních účtů povolit.

Po založení demo účtu vám bude ihned přidáno 1 000 000 Kč na testování
Po založení demo účtu vám bude ihned přidáno 1 000 000 Kč na testování

Založit demo účet Plus500   
76.4% maloobchodních účtů CFD ztrácí peníze

Plus500 návod k platformě

Pokud si založíte účet, získáte přístup k obchodní platformě. Ať už využíváte kteroukoliv z nabízených platforem, ovládání a jednotlivé prvky zůstávají stejné. Nejprve se zaměříme na okno s grafem, ve kterém můžete měnit styl grafu (čárový nebo svíčkový). Pomocí nabídky „Zaškrtnout“ se mění časový úsek grafu, který může být v rozmezí 1 minuta až 1 týden. Do grafu můžete přidávat i vybrané technické ukazatele.

Okno nad grafem slouží k výběru obchodního instrumentu. U každého instrumentu máte možnost pro nákup a prodej. Sami jste si možná všimli, že cena pro nákup a cena pro prodej se nepatrně liší. Tyto rozdíly se nazývají spready a pomocí nich broker vydělává. Sloupec „Změna“ ukazuje, o kolik se změnila cena instrumentu od začátku obchodování. U instrumentů, které se obchodují nepřetržitě, si okamžik „začátku obchodování“ stanovuje broker. Sloupec „Vysoký/nízký“ zobrazuje denní maximum a minimum ceny instrumentu.

Obchodovací platforma brokera Plus500 (návod)
Obchodovací platforma brokera Plus500 (návod)

U každého instrumentu máte na konci řádku ikonu pro zobrazení podrobných informací. Mezi nimi najdete i zmiňovaný čas pro začátek obchodování pro daný instrument, velikost poplatku za držení pozice přes noc nebo například finanční páku, se kterou se instrument obchoduje. Pokud je finanční páka 1:100, znamená to, že za jednu jednotku vašich peněz můžete nakoupit stejné množství instrumentu, jako byste zaplatili 100 jednotek měny.  Můžete tedy otevřít transakci, která bude mít hodnotu 100 krát vyšší než bude vaše investice.

Obchodní instrumenty, kterých na platformě najdete přes 2000, jsou uspořádané v rámečku nad grafem. V seznamu instrumentů je mimochodem složka Oblíbené, kam se zařadí všechny instrumenty, které označíte hvězdičkou.

76.4% účtů retailových investorů při obchodování s CFD s tímto poskytovatelem přichází o peníze. Měli byste zvážit, zda si můžete dovolit riskovat vysoké riziko ztráty peněz.

Napsat komentář