Zákaznická podpora Plus500, kontakt, často kladené dotazy

Web brokera Plus500 je dostupný ve více než třiceti jazykových verzích, mezi kterými najdete i češtinu a slověnštinu. Kromě webu je přeložená i obchodní platforma. Pokud lze brokerovi v tomto směru něco vytknout, tak je to jednoznačně nepřeložená obchodní smlouva, která je na webu dostupná pouze v angličtině. Bez znalosti angličtiny se navíc neobejdete ani u dalších důležitých dokumentů.

Zákaznická podpora Plus500

Komunikace s brokerem probíhá přes email nebo živý chat. Broker na emailové zprávy a dotazy reaguje velmi rychle, obvykle do jedné hodiny. Se svými dotazy se můžete obracet na zákaznickou podporu Plus500 i přes „Živý chat“, který najdete na webu brokera v záložce Podpora nebo v pravém spodním rohu na platformě. Chat se zobrazuje ale pouze tehdy, když je klientská podpora online. Nevýhodou je, že brokera nelze kontaktovat telefonicky, což u konkurenčních společností bývá samozřejmostí.

Podporu Plus500 můžete kontaktovat přímo z platformy
Podporu Plus500 můžete kontaktovat přímo z platformy

Otevřít demo účet Plus500   
76.4% maloobchodních účtů CFD ztrácí peníze

Často kladené dotazy

Odpovědi na některé často kladené dotazy jsou uvedeny na této stránce. Další otázky jsou zodpovězené přímo na oficiálním webu brokera Plus500 v sekci „Podpora“. Pokud odpověď na vaši otázku nenajdete, neváhejte kontaktovat zákaznickou podporu Plus500. Kontaktní formulář najdete na webu brokera.

Kdo/co je to Plus500?

Plus500 je brokerská společnost, která umožňuje online obchodování s CFD kontrakty. Broker má vlastní obchodní platformu, kterou spustíte pomocí internetového prohlížeče a na které najdete přes 2000 různých aktiv. Mezi nimi nechybí měnové páry, akcie, indexy, komodity a mnoho dalších.

Podrobnosti zde: Plus500 recenze

Co je to CFD?

Obchodní instrument CFD, neboli  smlouva o rozdílu, se obchoduje, pokud chce obchodník vydělat na růstu nebo poklesu ceny nějakého aktiva (komodity, akcie, měny atd.), aniž by dané aktivum skutečně vlastnil. Pokud předpokládáte růst ceny aktiva, otevřete obchodní pozici nákupem CFD kontraktu. Tuto obchodní pozici později uzavřete prodejem.  Pokud očekáváte pokles ceny aktiva, tak nejprve otevřete obchodní pozici prodejem CFD, a pak ji uzavřete nákupem. Zisk nebo ztráta z transakce se vypočítá z rozdílu počáteční a konečné ceny.

Je Plus500 podvod?

Ne. Broker Plus500 je známá brokerská společnost, na jejíž činnost dohlíží několik kontrolních orgánů včetně ČNB. Vklady klientů jsou navíc ze zákona pojištěné a nesmí být blokovány, takže si je můžete kdykoliv vybrat.

Jaké jsou minimální náklady na obchodování?

Minimální vklad je 2500Kč a minimální objem transakce závisí na tom, se kterým instrumentem obchodujete. Obvykle se minimální velikost transakce pohybuje v řádu stovek korun, výjimečně vám pro otevření pozice postačí necelá stokoruna. 

Podrobnosti zde: Plus500 minimální vklad

Jaké jsou podmínky pro obchodování u Plus500?

Obchodovat mohou pouze osoby starší 18 let, kteří se seznámí s obchodní smlouvou. Obchodování s CFD kontrakty je velmi rizikové a může vést ke ztrátě celého kapitálu. Pokud s obchodováním nemáte žádné zkušenosti, měli byste se nejprve důkladně připravit. K tomuto účelu můžete využít například cvičný demo účet, který broker Plus500 bezplatně poskytuje.

Podrobnosti zde: Plus500 podmínky

Jaké jsou u Plus500 poplatky?

Otevření, vedení a zrušení obchodního účtu u Plus500 je zdarma. Broker vydělává pouze na spreadech, takže se naplatí ani žádné komisní poplatky. Jelikož je vedení účtu možné i v CZK, můžete se vyhnout poplatkům za převod měny. Jediné poplatky platíte brokerovi při držení otevřených pozic „přes noc“ a při dlouhodobější neaktivitě.

Podrobnosti zde: Plus500 poplatky

Mohu se obchodováním zadlužit?

Někteří brokeři po svých klientech vymáhají záporné zůstatky z obchodních účtů, ovšem Plus500 mezi ně nepatří. U Plus500 můžete ztratit maximálně tolik, kolik k brokerovi vložíte.

76.4% účtů retailových investorů při obchodování s CFD s tímto poskytovatelem přichází o peníze. Měli byste zvážit, zda si můžete dovolit riskovat vysoké riziko ztráty peněz.

Napsat komentář