Zkušenosti a hodnocení Plus500

O kvalitách a spolehlivosti brokerů nejlépe vypovídají recenze a zkušenosti jejich klientů. Vyhovět všem obchodníkům je samozřejmě nemožné, takže nenajdete žádného brokera, který by se nepotýkal s kritikou a s nespokojeností některých klientů. Důležité je, aby byl broker regulovaný, dodržoval obchodní podmínky a aby své klienty nepodváděl.

Hodnocení a zkušenosti - Plus500 webová stránka brokera
Hodnocení a zkušenosti – Plus500 webová stránka brokera

Otevřít demo účet u Plus500   
76.4% maloobchodních účtů CFD ztrácí peníze

Zkušenosti s Plus500

Pokud prohledáte internetová fóra a diskuze tak zjistíte, že čeští obchodníci mají s brokerem Plus500 převážně kladné zkušenosti. V zahraničních internetových diskuzích je ovšem počet stížností podstatně vyšší.  Znepokojivě mohou působit zejména recenze obchodníků, kterým broker zrušil obchodní účet. Dejte si proto pozor, abyste neporušili obchodní smlouvu. V takovém případě totiž o svůj účet můžete přijít.

Obchodní platforma brokera je někdy kritizovaná pro přílišnou jednoduchost. Z internetových diskuzí vyplývá, že s funkčností platformy obchodníci problémy nemívají. Podle některých klientů ovšem může při obchodování u Plus500 docházet ke skluzům, které způsobí, že se obchodní příkaz zrealizuje na jiné ceně, než jste původně chtěli. Před tím ostatně broker upozorňuje i v obchodní smlouvě.

O bezpečnost svých peněz u Plus500 se nemusíte bát, jsou totiž pojištěné pro případ platební neschopnosti brokera. Po splnění nezbytných podmínek (verifikace účtu) vám broker nebude bránit ve výběru peněz. Výběry peněz ve srovnání s konkurencí nepatří mezi nejrychlejší a obvykle trvají i několik pracovních dní. Zásadní ale je, že broker peníze vyplácí.

Další informace: Zkušenosti s Plus500

Před výběrem prostředků je nutné účet kompletně verifikovat
Před výběrem prostředků je nutné účet kompletně verifikovat

Hodnocení – výhody a nevýhody Plus500

minimálním vkladem 2500 Kč je obchodování u brokera Plus500 dostupné téměř pro každého. Výhodou je jednoznačně i neomezený demo účet Plus500 a vysoký počet obchodních instrumentů.

Obchodní platforma je svižná a intuitivní. Najdete na ní základní obchodní příkazy pro otevírání a uzavírání transakcí, ovšem pro analýzu trhu a některé obchodní strategie je platforma Plus500 nevhodná. Zejména pro pokročilé a profesionální obchodníky, kteří vyžadují platformu s mnoha nástroji a funkcemi nebo s možností vytvářet automatické obchodní systémy, bude platforma Plus500 limitující.

Nevýhodou brokera Plus500 je, že zakazuje scalping. To znamená, že každou obchodní pozici musíte držet delší dobu, jinak vám hrozí zrušení obchodního účtu. Jako nevýhodu mnoho obchodníků vnímá také komunikaci s brokerem, protože probíhá převážně přes email.

76.4% účtů retailových investorů při obchodování s CFD s tímto poskytovatelem přichází o peníze. Měli byste zvážit, zda si můžete dovolit riskovat vysoké riziko ztráty peněz.

Napsat komentář