Jaké jsou poplatky u Plus500?

Broker Plus500 si neúčtuje žádné provize za zprostředkování transakce, namísto toho vydělává mimojiné na rozpětí mezi nákupní a prodejní cenou (na spreadech). To znamená, že také otevření účtu a jeho vedení je u brokera Plus500 zdarma. Ani za vklady peněz nejsou ze strany brokera účtovány žádné poplatky. Pokud nepřekročíte limit měsíčních výběrů, jsou zdarma i výběry peněz.

Vklady i výběry jsou Plus500 bez poplatku
Vklady i výběry jsou Plus500 bez poplatku

Otevřít účet Plus500 zdarma   
82% maloobchodních CFD účtů přichází o peníze

Poplatek za držení pozic přes noc u Plus500

Jestliže budete držet otevřenou obchodní pozici i po uzavření obchodování až do následujícího obchodního dne, jinými slovy budete držet pozici přes noc, účtuje si broker za držení otevřené pozice poplatek. To je dáno tím, že se při obchodování používá finanční páka. Obchodník díky tomu zaplatí jen zlomek požadované částky a zbytek mu broker vypůjčí. Poplatek za držení pozic u brokera Plus500 přes noc můžete chápat jako úrok za půjčené peníze.

Poplatek za držení přes noc lze „obrátit“ na svou stranu díky tzv. Carry Trade strategii. Pokud budete držet nějakou vysoko úročenou měnu proti nízko úročené měně, dostanete za držení pozice přes noc příplatek vy. V opačném případě, tedy při držení nízko úročené měny přes noc, zaplatíte poplatek.

Pokud otevřete obchodní pozici v pátek a držíte ji až do dalšího obchodního dne (tj. následující pondělí), násobí se odečtená nebo přičtená částka třikrát. Ačkoliv se o víkendu tedy neobchoduje, platí se poplatky za každou noc. Doba zavření trhu, financování příplatku a jeho procentuální velikost na den je pro každý instrument uvedena na platformě brokera.

Poplatek za neaktivitu

Pokud váš obchodní účet u Plus500 nevykazuje žádnou aktivitu (vklady, výběry, obchodování nebo přihlášení do platformy) déle než tři kalendářní měsíce, začne si broker účtovat poplatek za neaktivitu. Velikost poplatku je 10$ (popř. ekvivalentní částka v jiné měně).

Broker účtuje tzv. mrtvým účtům poplatek za neaktivitu
Broker účtuje tzv. mrtvým účtům poplatek za neaktivitu

Poplatek za neaktivitu se u Plus500 může odečítat až do úplného vynulování obchodního konta. Rozhodně se ale nemusíte bát, že se kvůli poplatku za neaktivitu dostanete do záporných čísel. S tímto poplatkem se setkáte u mnoha brokerů, kteří si poplatek účtují mimo jiné i proto, aby nemuseli evidovat účty s minimálními zůstatky.

Poplatek za měnovou konverzi

Liší-li se měna obchodního účtu a měna obchodovaného nástroje, účtuje si broker poplatek za konverzi měn. Tento poplatek se tak například týká nákupu zahraničních akcií na CZK účtu.

Mohou být účtovány další poplatky a poplatky.

Kompletní informace o poplatcích u brokera Plus500 naleznete zde

82% maloobchodních CFD účtů přichází o peníze
U 82% účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

Napsat komentář