eToro opět posouvá hranice sociálního obchodování

eToro - sociální obchodování
eToro – sociální obchodování

Kyperský broker eToro již několik let udává trend v oblasti sociálního obchodování.  Obchodní sociální síť eToro je jednou z největších na světě a umožňuje automaticky kopírovat obchodní transakce ostatních obchodníků v reálném čase. Funguje to opravdu jednoduše. Stačí si na základě seznamů a statistik vybrat obchodníky, které chcete kopírovat, a přidělit ke každému z nich část kapitálu. Když pak obchodník uzavře transakci, zrealizuje se obchod i na vašem účtu – více zkušenosti eToro.

Novinka CopyFunds

Nyní broker na platformě pro sociální obchodování představil novou funkci CopyFunds. Ta obchodníkům umožňuje investovat peníze do investičních fondů. Každý fond je tvořen skupinou aktiv, které mají něco společného. Na platformě například najdete skupinu BigBanks (velké banky), InTheGame (herní průmysl) nebo BigTech (velké technologické společnosti).

CopyFunds je novinkou v sociálním obchodování
CopyFunds je novinkou v sociálním obchodování

Skupiny ale netvoří pouze investiční instrumenty, jako jsou CFD akcie, komodity, ETFs a indexy, které jsou souhrnně označované jako Market CopyFunds. Klienti eToro mohou investovat i do skupin (fondů) obchodníků eToro. V sekci Top Trader CopyFunds je například skupina aktivních obchodníků nebo skupinu obchodníků se stabilními výsledky.

Výběr aktiv (respektive obchodníků) do jednotlivých fondů se provádí na základě předem stanovených kritérii a klienti jej nemohou ovlivnit ani měnit. Každý fond vytváří a vede investiční výbor eToro. Klienti u každého fondu mohou pouze zobrazovat statistiky, výsledky backtestu, složení skupiny a další důležité informace o fondu.

Jednoduché zbohatnutí? Ne!

V první řadě je dobré zdůraznit, že minimální vklad pro investování prostřednictvím CopyFunds je 5000 USD. Pro investory s menším rozpočtem je produkt prakticky k ničemu. Vysoký vklad má ovšem své opodstatnění. Automatickým kopírováním fondů se totiž na obchodním účtu může otevřít několik obchodních pozic současně. V případě Market CopyFunds jsou pozice navíc otevřené i dlouhodobě.

Přehled licencí a regulací brokera eToro
Přehled licencí a regulací brokera eToro

Při obchodování prostřednictvím CopyFunds lze využívat finanční páku, což u klasických investičních fondů není obvyklé. I když může vysoká finanční páka výrazně zvýšit zisky, pamatujte spíš na to, že stejným poměrem zvyšuje i ztráty.

CopyFunds je zajímavým produktem a jistě mnoho lidí osloví. Stejně jako u kopírování obchodníků je ale patrné, že ani kopírování fondů s kladnými výsledky z minulosti vám nezajistí zisk do budoucna. I když mohou statistiky a výsledky backtestu mnoho napovědět, nikdo vám nezaručí, že fond, který byl ziskový v minulosti, bude ziskový i v budoucnu.

80% maloobchodních CFD účtů přichází o peníze
U 80% účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

Napsat komentář